تبلیغات
پایـگاه مقـاومت بسیج شهـید رودکـی شیراز - مختصری از زندگینامه شهید حاج عبدا... رودکی
                                               پایـگاه مقـاومت بسیج شهـید رودکـی شیراز

مختصری از زندگینامه شهید حاج عبدا... رودکی
یکشنبه 18 مهر 1389
سردار شهید حاج عبدالله رودكی در سال 1334 در شیراز و در خانواده ای مذهبی، دیده به جهان گشود. سردار شهید حاج عبدالله رودكی در سال 1334 در شیراز و در خانواده ای مذهبی، دیده به جهان گشود.

از همان دوران كودكی، روحیه ی ظلم ستیزی و عدالتخواهی وی باعث شد تا در میان آشنایان و دیگر همسالان خود، الگو و الهام بخش باشد.

این شهید بزرگوار با برخورداری از روحیه ی پهلوانی و فیزیك بدنی مناسب توانست سه سال پیاپی، در یكی از رشته های رزمی، به قهرمانی كشوری دست یافته و چند عنوان قهرمانی كشتی را نیز كسب نماید.

شهید رودكی ، در همان سالهای اولیه تاسیس سپاه، به این تشكیلات مقدس پیوست و در دوران دفاع مقدس در عملیات های شكست حصر آبادان، كربلای 3 ، والفجر مقدماتی و نیز شكل گیری گردان های غواص لشكر 19 فجر، تشكیل قرارگاه نوح نبی(ع) ، نبرد با شناورهای متجاوز آمریكایی، شكل گیری قایق های تندرو، ابتكار و تست تسلیحات دریایی جدید ،نقش مهمی را ایفا نمود.
شهید حاج عبدالله رودكی در دوران دفاع مقدس بارها به مقام جانبازی (تا 70 درصد) نائل گردید و پس از دوران دفاع مقدس نیز، منشاء خدمات فراوانی در نیروی دریایی سپاه شد.

سرانجام این پاسدار پاكباز و عاشق ولایت ، در خرداد ماه سال 1379 در یكی از روستاهای جنوبی كشور، بدست مزدوران استكبار، ترور شده و به درجه ی رفیع شهادت نائل گشت.
ارسال شده توسط فرهنگی پایگاه در ساعت 10:06 ق.ظ ارسال شده در:زندگینامه شهید رودکی، | نظرات()